رشد 79 درصدی فعالیت‌‎های گمرکی در منطقه شمال رگولاتوری

کد خبر: 32500

شنبه 19 مهر 1399

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال از رشد 79 درصدی در حوزه ثبت سفارش و ترخیص کالا از پایانه‌های گمرکی منطقه شمال در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، فرهاد جاویدی گفت: براساس آمارهای موجود؛70 درصد از کل واردات کشور در حوزه ICT از طریق پایانه‌های گمرکی تحت نظارت منطقه شمال رگولاتوری انجام می‌شود که مقایسه آماری شش ماه نخست سال جاری با بازه زمانی مشابه در سال گذشته، نشان می‌دهد تعداد کل درخواست‌های ثبت یا تمدید سفارش در شش ماه ابتدایی سال جاری هشت هزار و 153 مورد بوده است، این آمار در بازه زمانی مشابه سال گذشته چهار هزار و 389 مورد بوده که این اعداد نشان‌دهنده رشد 86 درصدی این حوزه است.
وی با اشاره به رشد 58 درصدی درخواست‌های ترخیص کالا در گمرک منطقه شمال عنوان کرد: در شش ماه اول سال جاری دو هزار و 373 مورد درخواست ترخیص کالا ثبت شده است که این درخواستها در شش ماهه اول سال گذشته هزار و 504 مورد بوده است.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال با اشاره به اینکه 92 درصد از گوشی‌های تلفن همراه از طریق پایانه های گمرکی این منطقه به کشور وارد می‌شود، عنوان کرد: تعداد درخواست‌های ترخیص گوشی تلفن همراه در شش ماهه ابتدایی سال گذشته 998 مورد بوده است که با افزایش حدود 93 درصدی در شش ماه ابتدای امسال به هزار و 927 مورد رسیده است. علاوه بر این، تعداد تلفن‌های همراه ترخیص شده در شش ماه ابتدای سال گذشته سه میلیون و 500 هزار دستگاه بوده که با رشد 48 درصدی در همین بازه زمانی در سال جاری به پنج میلیون و 200 هزار دستگاه رسیده است.
جاویدی شناسایی و رفع 504 مورد تداخل فرکانسی در حوزه اپراتورهای تلفن همراه را از دیگر اقدامات انجام شده در منطقه شمال دانست و افزود: از این تعداد 22 مورد در حوزه تداخلات اپراتورهای SAP و 16 مورد تداخل در حوزه سایر بهره‌برداران شبکه‌های رادیویی شناسایی شده است.
وی با اشاره به اینکه استفاده از تجهیزات رادیویی غیرمجاز مانند واکی تاکی ها، لینک‌های رادیویی غیرمجاز و نیز تکرارکننده‌های شبکه تلفن همراه هستند، از عوامل ایجادکننده تداخل در فضای فرکانسی این منطقه هستند، گفت: رفع این تداخلات نقش مهمی در ارایه سرویسهای با کیفیت به شهروندان به ویژه در حوزه تلفن همراه دارد.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال با اشاره به پایش 24 ساعته طیف فرکانسی در باندهای مختلف در استانهای تحت پوشش این منطقه، عنوان کرد: در سال جاری دو سایت جهت یاب رادیویی راه‌اندازی و عملیاتی شده است که با تکمیل و راه‌اندازی همه سایت‌های مورد نظر در تهران، علاوه بر ارتقای سطح کیفی نظارت بر طیف فرکانسی در تهران و شهرهای حومه آن، سرعت و دقت شناسایی و رفع تداخل‌های رادیویی نیز افزایش می‌یابد.
اداره‌کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال یکی از مناطق نه‌گانه رگولاتوری در کشور است که استانهای تهران، البرز، سمنان و مازندران را تحت پوشش و مدیریت دارد.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL