شکایات مخابرات منطقه گیلان در سال جاری افزایش یافت

کد خبر: 32600

دوشنبه 20 بهمن 1399

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری اعلام کرد: در 9 ماهه ابتدایی سال جاری هزار و 861 مورد شکایت از عملکرد مخابرات منطقه گیلان در سامانه ثبت، رسیدگی و پاسخگویی به شکایات (195) ثبت شده است، در حالیکه این رقم در همین بازه زمانی در سال گذشته 958 مورد بوده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیمان قره‌داغی با اشاره به اینکه از میان شکایات ثبت شده، 592 مورد مربوط به حوزه اینترنت و هزار و 269 مورد مربوط به حوزه تلفن ثابت است، گفت: این آمار در سال گذشته 294 شکایت در حوزه اینترنت و 664 شکایت در حوزه تلفن ثابت بود.
وی درباره موضوعاتی که بیشترین شکایات را به خود اختصاص داده‌اند، عنوان کرد: در حوزه اینترنت بیشترین شکایات در سه حوزه عدم تضمین کیفیت سرویس ارایه شده، ارایه خدمات پشتیبانی نامطلوب و تاخیر در نصب و راه‌اندازی سرویس است و در حوزه تلفن ثابت بیشترین شکایات ثبت شده نیز در مورد قطع ارتباط، ارایه خدمات پشتیبانی نامطلوب و عدم واگذاری خط تلفن ثابت ثبت‌نام شده است که تمام شکایات ثبت شده در این موارد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری با اشاره به اینکه براساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، متوسط زمان پاسخگویی به شکایات باید 10 روز باشد، بیان کرد: در حال حاضر میانگین زمان پاسخگویی به شکایات در مخابرات منطقه گیلان بیش از 25 روز است و متوسط زمان پاسخگویی در همه ماهها نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
قره‌داغی گفت: تعداد شکایات باز و در حال رسیدگی در 9 ماهه سال 99 در حوزه اینترنت 48 مورد و در حوزه اینترنت ثابت 200 مورد و تعداد شکایات پاسخ داده شده در حوزه اینترنت 544 مورد و در حوزه تلفن ثابت هزار و 69 مورد است. در مجموع در این بازه زمانی 248 شکایت در دست بررسی بوده و هزار و 613 شکایت رسیدگی شده است. در حالیکه در سال گذشته در مجموع هفت شکایت باز و در حال بررسی وجود داشت.
وی با اشاره به اینکه تعداد شکایات تجدید نظر این منطقه از 133 شکایت در سال گذشته به 200 شکایت در سال جاری رسیده است، افزود: زمانی که کاربر از پاسخی که اپراتور (مخابرات) به شکایتش داده، راضی نشده باشد، می‌تواند تا 72 ساعت بعد از دریافت پاسخ شکایت خود، درخواست تجدیدنظر نماید. سازمان نیز پاسخ ارسال شده را در چارچوب تعهدات پروانه اپراتور بررسی کرده و درصورت عدم انطباق جواب با تعهدات اپراتور، برای پیگیری و رفع مشکل اقدام می‌کند.
مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده درباره اقدامات رگولاتوری به منظور رفع مشکلات موجود در منطقه گیلان، عنوان کرد: با اشاره به اینکه یکی از وظایف رگولاتوری بالا بردن کیفیت خدمات و افزایش رضایت کاربران است، رگولاتوری عملکرد اپراتورها را در بخش ثبت و پاسخگویی به شکایات کاربران به صورت منطقه‌ای (مناطق نه‌گانه رگولاتوری) رصد و درصورت وجود مشکل با مدیران آن منطقه جلساتی به منظور برطرف کردن وضع موجود برگزار می‌کند. در حال حاضر نیز به دلیل وضعیت نامناسب منطقه مخابراتی گیلان در حوزه رسیدگی به شکایات کاربران جلسه‌ای با حضور مدیر منطقه مخابرات گیلان و رگولاتوری برگزار شده است.
قره‌داغی در ادامه بیان کرد: در این جلسه به مخابرات استان گیلان، فرصت یک ماهه داده شده است تا با انجام اقدامات مناسب شکایات مربوط به حوزه دایری تلفن ثابت را به صفر برسانند. علاوه بر این، مخابرات منطقه گیلان یک ماه فرصت دارد تا با تقویت سامانه 2020 و افزایش نیروی متخصص در این حوزه، سطح کیفیت رسیدگی و پاسخگویی به شکایات کاربران را افزایش دهد.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL