افزایش پایداری ارتباطات در منطقه غرب رگولاتوری

کد خبر: 32573

چهارشنبه 3 دي 1399

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب از افزایش پایداری ارتباط در استانهای همدان، کردستان و کرمانشاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سیامک نوری گفت: با توجه به کوهستانی بودن استانهای تحت پوشش اداره‌کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب، برقراری و توسعه ارتباط، حفظ و تضمین کیفیت ارتباط توسط اپراتورهای سیار و ثابت در این منطقه دشوار است.
وی درباره مشکلات موجود در برقراری ارتباط استانهای کوهستانی، عنوان کرد: در بسیاری از مناطق این استانها به دلیل وضعیت خاص جغرافیایی منطقه و وجود برف و سرمای شدید، زمان مناسب برای انجام عملیات عمرانی شامل حفاری و نصب تجهیزات محدود است. با این حال، با تلاش اپراتورها و نظارت و پیگیریهای انجام شده توسط این اداره‌کل، 97 درصد از پنج هزار و 351 روستای منطقه غرب رگولاتوری دارای ارتباط و سرویسهای ثابت و سیار است.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب افزود: علاوه بر این، در مسیرهای جاده‌ای در بسیاری از نقاط کوهستانی بدلیل پیچ و خم‌های فراوان، ایجاد پوشش مناسب به دشواری امکان‌پذیر است و یک دکل می تواند تنها تا چند صد متر برای اپراتورهای سیار پوشش ایجاد کند که این موضوع نه تنها ایجاد ارتباط در این مناطق را مشکل می کند، بلکه باعث افزایش هزینه برقراری ارتباط برای اپراتورها نیز می شود. در این بخش نیز با تلاشهای انجام شده از شش هزار و 200 کیلومتر جاده‌های اصلی و فرعی منطقه بیش از 89 درصد دارای پوشش مناسب تلفن همراه هستند.
نوری بیان کرد: در راستای اجرای اصول پدافند غیر عامل، علاوه بر نظارت بر تاب‌آوری سیستمهای ثابت و همراه، با تاکید بر موضوع پایداری و حفظ ارتباطات، مسیرهای اصلی ارتباطی مراکز شهرستانها در استانهای تحت پوشش حداقل از دو مسیر جداگانه ایجاد شده و با بروز رسانی کامل تجهیزات بزودی قطعی‌های ناشی از عملیات عمرانی و حوادث طبیعی (سیل، رانش زمین، زمین لرزه و ...) کاهش می‌یابد.
وی با اشاره به میانگین زمانی پنج روز برای پاسخگویی به شکایات سامانه 195 گفت: در هشت ماهه اول سال 99، هفت هزار و 800 شکایت مربوط به منطقه غرب رگولاتوری در این سامانه بررسی و رسیدگی شده است.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب، با اشاره به افزایش اقدامات نظارتی در جهت بالابردن کیفیت و دسترسی ارتباطات صوت و دیتای روستاها اظهار کرد: در این راستا 566 روستا در استانهای همدان، کردستان و کرمانشاه بازدید شده و اندازه گیری های دوره ای شامل تست شارژینگ مراکز، تست کیفیت ارتباط روستایی و آزمایش پوشش سیار اپراتورها انجام شده است.

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL