بررسی وضعیت ارتباطی استان مرکزی در سفر رئیس رگولاتوری

کد خبر: 32308

چهارشنبه 22 آبان 1398

نشست بررسی مشکلات ارتباطی استان مرکزی با حضور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات و برخی از مدیران این سازمان و اپراتورهای ثابت و سیار در اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی در این نشست گفت: استان مرکزی چهارمین استان صنعتی و کریدور اصلی ارتباط زیرساختی غرب و جنوب غرب کشور با پایتخت است و از نظر شاخص توسعه یافتگی ICT رتبه هشتم را در بین 31 استان کشور داراست.
وی در تشریح وضعیت شاخصهای شبکه تلفن ثابت این استان افزود: ضریب نفوذ تلفن ثابت در این استان 40 درصد است و 92 درصد از روستاهای استان مرکزی دارای ارتباط تلفن ثابت هستند.
فلاح جوشقانی اظهار کرد: تمامی 33 شهر استان مرکزی تحت پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه هستند. اپراتور تلفن همراه به ترتیب 94 درصد و 54 درصد، ایرانسل 79 درصد و 48 درصد و رایتل 44 درصد از جاده‌های اصلی و فرعی و جاده‌های ریلی را از نظر ارتباطی پوشش داده‌اند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره وضعیت ارتباطات روستائی استان مرکزی تصریح کرد: هزار و 117 روستا دارای ارتباط هستند و طرح رومینگ بین اپراتوری به صورت 100 درصدی در روستاهای این استان اجرا شده است.
در این نشست وضعیت پوشش تلفن همراه در شهرها و جاده ها، ضریب نفوذ تلفن ثابت و میزان تقاضا در این زمینه، وضعیت ارتباطی و فناوری اطلاعات در روستاها و میزان تحقق تعهدات پوششی اپراتورهای ثابت و سیار در این استان بررسی شد.

همچنین در حاشیه برگزاری این نشست در دیدار رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و معاون عمرانی استانداری استان مرکزی مشکلات فی مابین اپراتورها با سایر دستگاههای اجرائی در سطح استان مانند شهرداری ها و دستگاههای تامین کننده زیرساختهای برق، جاده و تامین امنیت مطرح شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید منتشر خواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهند شد
 

 
نظری ثبت نشده است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL