حضور هیات ایرانی در کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی (WRC-19)

کد خبر: 32307

چهارشنبه 22 آبان 1398

کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی سال 2019 (WRC-19) با بیش از 3 هزار و 500 شرکت‌کننده از 193 کشور عضو اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) در شرم‌الشیخ مصر در حال برگزاری است. هیات جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در این کنفرانس حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در این کنفرانس، که تا اول آذر ماه ادامه دارد، 24 دستور کار مربوط به باندهای فرکانسی لازم برای توسعه آتی سامانه‌های نسل پنجم موبایل (G)، مقررات و روند ثبت و هماهنگی شبکه‌های ماهواره‌ای ایستان و غیر ایستان در باندهای فرکانسی مختلف و اقدامات مقرراتی لازم برای حمایت از مدرن‌سازی سامانه جهانی اضطرار و ایمنی دریائی (GMDSS) بررسی می‌شوند.
بازنگری مقررات رادیوئی و باندهای فرکانسی تخصیص یافته، طرح و بررسی موضوعات ارتباطات رادیوئی در سطح جهان ارائه رهنمودهای لازم برای هیات مقررات ارتباطات رادیوئی (RRB) و دفتر ارتباطات رادیوئی (BR) اتحادیه جهانی ارتباطات، تعیین مجموعه پرسشهای لازم برای مطالعه توسط مجمع ارتباطات رادیوئی (RA) و گروههای مطالعاتی مرتبط از اقداماتی است که براساس اساسنامه ITU در طی برگزاری کنفرانس WRC انجام می‌شود.
براساس این گزارش اتحادیه جهانی ارتباطات دستور کار نهائی هر کنفرانس را دو سال پیش از برگزاری آن با موافقت اکثریت کشورهای عضو تصویب می‌کند.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید منتشر خواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهند شد
 

 
نظری ثبت نشده است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL