بازدید رییس رگولاتوری از نمایشگاه تلکام

کد خبر: 32871

يكشنبه 5 دي 1400 19:20:22

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تلکام از غرفه اپراتورهای ثابت و سیار و شرکت های تولیدکننده تجهیزات حوزه ICT بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صادق عباسی شاهکوه در این نمایشگاه با حضور در مراسم تبادل تفاهم نامه همکاری بین شرکت مخابرات ایران و شرکت خدمات مخابراتی ارگ جدید با اشاره به برنامه های توسعه ای دولت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: توسعه ارتباطات پرسرعت ثابت مبتنی بر فیبرنوری یکی از اولویت های دولت سیزدهم در حوزه ICT است تا با اجرای آن در سه سال آینده، پوشش دسترسی ثابت مبتنی بر فیبرنوری برای 20 میلیون خانوار فراهم شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: رسیدن به این هدف تنها با کمک و مشارکت همه بازیگران و فعالان عرصه ICT و تولیدکنندگان تجهیزات امکانپذیر است و در حال حاضر بخش قابل توجهی از تولیدات فیبرنوری و تجهیزاتی مانند مودم، که پیش از این از خارج وارد می شد، در داخل کشور تولید می شود.
وی با اشاره به اینکه تفاهم نامه همکاری بین شرکت مخابرات ایران و شرکت ارگ جدید از اولین تفاهم نامه های همکاری در برنامه مربوط به تولید تجهیزات ارتباطات ثابت در دوره جدید است، اظهار کرد: با امضای این تفاهم نامه، سرعت توسعه در شبکه ارتباطات ثابت، بیشتر شده و پس از تکمیل آن فشار از روی شبکه ارتباطات سیار کشور هم کاهش می یابد.
عباسی شاهکوه کمک به رونق تولید داخلی در حوزه تجهیزات ICT را یکی دیگر از نتایج تبادل تفاهم نامه های همکاری عنوان کرد و گفت: شرکت مخابرات یکی از بزرگترین بازیگران عرصه ارتباطات ثابت است و بایستی با دادن دسترسی داکت ها و کانال ها به سایر اپراتورهای فعال در این عرصه آنها را نیز توانمند کند تا این پروژه بزرگ ملی با سرعت خوبی به نتیجه برسد.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همچنین در بازدید از غرفه شرکت های تولیدکننده تجهیزات حوزه ICT همچون فیبرنوری، داکت، کابل، دکل، مودم و تجهیزات شبکه با تولیدکنندگان داخلی دیدار و درباره توانمندیهای داخلی در حوزه تولید این تجهیزات و مشکلات پیش روی آنها گفتگو کرد.

*
Captcha

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 16:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL