حضور هیات ج.ا.ایران در کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی 2019 (WRC-19)

کد خبر: 32305

سه شنبه 21 آبان 1398

 

کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی سال 2019  (WRC-19) با بیش از 3500 شرکت‌کننده از 193 کشور عضو ITU و نمایندگانی از مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی، سازندگان تجهیزات رادیویی، اپراتورها و ... در شرم‌الشیخ مصر از 28 اکتبر تا 22 نوامبر سال جاری میلادی فعالیت خود را آغاز و هم‌اکنون در حال برگزاری است و یک نمایشگاه نیز در منطقه برگزاری کنفرانس برای بازدید شرکت کنندگان مهیا شده است.

وظایف کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی اغلب 6-4 سال قبل از تشکیل آن تعیین می‌گردد، که دستور کار نهایی هر کنفرانس توسط شورای اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) دو سال قبل از کنفرانس و با موافقت اکثریت کشورها تصویب می‌شود.

مطابق اساسنامه ITU، طی کنفرانس WRC معمولا اقدامات ذیل صورت می گیرد:

  • بازنگری مقررات رادیویی و باندهای فرکانسی تخصیص یافته؛
  • طرح و بررسی موضوعات ارتباطات رادیویی در سطح جهان؛
  • ارائه رهنمودهای لازم برای هیات مقررات ارتباطات رادیویی (RRB) و دفتر ارتباطات رادیویی (BR) اتحادیه و مرور فعالیت­ های آن­ها؛
  • تعیین مجموعه پرسش­های لازم برای مطالعه توسط مجمع ارتباطات رادیویی (RA) و گروه ­های مطالعاتی مربوطه به منظور کسب آمادگی لازم برای کنفرانس­های آتی.

کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی سال 2019 (WRC-19) دارای 24 دستورکار از جمله دستور کارهای مرتبط با تعیین باندهای فرکانسی لازم برای توسعه آتی سامانه های نسل پنحم موبایل ، بررسی مقررات و روند ثبت و هماهنگی شبکه های ماهواره ای ایستان و غیرایستان در باندهای فرکانسی مختلف، بررسی اقدامات مقرراتی لازم برای حمایت از مدرن سازی سامانه جهانی اضطرار و ایمنی دریایی (GMDSS) و حمایت از معرفی سایر سامانه ماهواره­ای برای ارائه خدمات GMDSS و.... است.

هیاتی از ج.ا.ایران به سرپرستی آقای مهندس فلاح معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این کنفرانس حضور فعال دارد.


 

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL