گزارش رویدادهای بین المللی شماره 32 دفتر سازمانهای تخصصی بین المللی منتشر شد

کد خبر: 32424

يكشنبه 29 تير 1399

   شیوع جهانی کووید-19 همه را وادار نموده است روش های جدیدی برای کار کردن، یادگیری، کمک کردن، و ارتباطات اجتماعی خود در پیش گیرند. دیجیتالی شدن بسیاری از خدمات و کسب و کارها شامل دورکاری، سیستم ­های ویدئو کنفرانس در داخل و خارج از محیط های کار، دسترسی به خدمات درمانی، آموزش و تحصیلات و خدمات و کالاهای ضروری از تبعات همین امر است. نقش حیاتی فناوری های دیجیتالی نیز به برکت کووید-19 پررنگ تر شد و هم اکنون، اتحادیه بین­ المللی ارتباطات (ITU) بیش از هر زمان دیگر بر نقش خود برای توسعه اعضاء به منظور ایمن­ تر، قوی­ تر و متصل­ تر نمودن انسان­ ها تاکید دارد.

در وضعیت بی ­سابقه ای که هم اکنون بر دنیا حاکم شده است، فناوری­ های ارتباطات و اطلاعات (ICTs) تقریبا تنها راه ارتباط برقرار کردن انسان­ ها با یکدیگر است. بشر هرگز در گذشته با چنین وابستگی دیجیتالی برای دسترسی به اطلاعات حائز اهمیت یا خدمات و محصولات ضروری برای بقاء مواجه نشده است. بنابراین دسترسی به اطلاعات و دستورالعمل­ ها در زمان شیوع جهانی ویروس کرونا (کووید-19) برای تمامی آحاد مردم فارغ از جنسیت، توانایی، سن و مکان حائز اهمیت حیاتی است.

  در این شرایط بحرانی ناشی از کووید-19، ضروری است اطلاعات کلیدی در خصوص کووید-19 به صورت دیجیتالی و در فرمت­ های موجود منتشر شود و در دسترس همگان قرار گیرد و از رسیدن این اطلاعات به دست تمامی مردم اطمینان حاصل شود. بدین معنا که هیچ­کس اعم از افراد دارای ناتوانی، به ویژه افراد دارای اختلال بینایی و شنوایی که نیاز به راه­ حل­ های جایگزین نظیر صفحه نمایش، زیرنویس یا زبان علائم برای خواندن و درک اطلاعات دیجیتال دارند، بی­ بهره نمانند.

    موارد فوق در گزارش رویدادهای بین المللی شماره 32 دفتر سازمانهای تخصصی بین المللی در آدرس ذیل انتشار یافته است.

https://asnad.cra.ir/fa/Public/Documents?parentId=e11f5f87-4647-e611-80c8-005056874efe

 
 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL